افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودروهای تولید داخل قابل قبول نیست

افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودروهای تولید داخل قابل قبول نیست

675 340 مسئول فضای مجازی

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت قراردادهای خودرویی بعد از خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: به دلیل اینکه عمده قراردادهای خودروسازان با اروپایی‌ها و مخصوصا فرانسوی‌ها است به نظر می‌رسد امکان ادامه فعالیت‌ها در داخل کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مانعی در مسیر ادامه همکاری با خودروسازان فرانسوی وجود ندارد، گفت: نوسانات ارزی طی روزهای اخیر بازار خودرو را دچار تلاطم کرد که با در نظر گرفتن دلار 4 هزار و 200 تومانی بازار به ثبات نسبی رسیده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروهای تولید داخل افزایش قیمت 10 درصدی  را تجربه کرده‌اند، ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند افزایش قیمت خودروهای تولید داخل نباید بیش از 9.6 درصد باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای تولید داخل باید توجیه شده باشد، تصریح کرد: اعتقاد داریم که افزایش قیمت خودرو در بازار را باید با توجه به اتفاقات صورت گرفته در زمینه قیمت دلار، افزایش دستمزد و سایر هزینه‌ها شاهد باشیم، اما باید این افزایش قیمت برای مردم قابل پذیرش باشد زیرا در گذشته نیز قیمت خودروهای تولید داخل در مقایسه با قدرت خرید قشر متوسط جامعه بالاتر بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه جایی برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا آنالیز قیمت خودروها را داشته باشیم و مشاهده کنیم بر چه مبنایی افزایش قیمت را داشته‌اند، در برخی از موارد این افزایش قیمت‌ها بیش از 10درصد است.

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰