رونق گردشگری و توسعه اقتصادی نیشابور با فرآوری فیروزه

رونق گردشگری و توسعه اقتصادی نیشابور با فرآوری فیروزه

675 340 مسئول فضای مجازی

حمیدگرمابی درگفت‌وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید فیروزه نیشابور،گفت: برای ایجاد فرصت‌های اشتغال بهینه یکی از گزینه‌های اقتصادی مناسب در  نیشابور،نگاه ویژه به سرمایه‌گذاری در فرآوری سنگ فیروزه است تا بتوان کالای فوق را با تنوع  تولید البته با فرآوری بهینه به بازار داخلی  و خارجی صادر کرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فیروزه نیشابور در اروپا وآمریکا مشتریان بسیاری دارد،تصریح کرد: ثبات رنگ و زیبایی سنگ فیروزه نشان از قدمت بالای معدن فیروزه در نیشابور دارد؛بنابراین برای استفاده صحیح از ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی سنگ فیروزه باید علاوه بر توسعه کارگاه‌های فرآوری فیروزه گردشگران را ترغیب کرد که  برای مشاهده چگونگی این فرآوری  به نیشابور سفر کنند.

گرمابی افزود:ما شاهد هستیم این نکته هستیم که فیروزه نیشابور برای طی کردن عملیات فرآوری به دیگر شهرها منتقل می‌شود و این امر بطور حتم از نظر اقتصادی به ضرر تولیدکننده بومی تمام می‌شود.

وی ادامه داد:با همکاری شرکت تعاونی روستایی، عملیات فرآوری فیروزه در کنار معدن فیروزه با بکارگیری افراد بومی کلید خورده است که این امر می‌تواند گردشگران بسیاری را برای بازدید از  نحوه چگونگی تولید فیروزه به نیشابور بکشاند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه رونق گردشگری و کسب درآمد اقتصادی و ارزآوری بهینه با  توسعه فرآوری فیروزه نیشابور امکان پذیراست،یادآورشد:کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای ترانزیت فیروزه است.

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰