ثبت روز ملّی ورود امام رضا (ع) به نیشابور

ثبت روز ملّی ورود امام رضا

ثبت روز ملّی ورود امام رضا (ع) به نیشابور

750 500 مسئول فضای مجازی

🔻ثبت روز ملّی ورود امام رضا(ع) به نیشابور
🔻اداره‌ی مجموعه‌ی باغ خیام و عطار به صورت هیات امنایی
🔻ایجاد بنیاد عطار و خیام

از جمله درخواست‌های دکتر گرمابی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با استفاده از فرصت حضور آنان در نشست مشترک با مسئولان کشوری و استانی در حوزه‌ی فرهنگ، فرماندار، امام جمعه، فرماندهان نظامی و انتظامی، شهردار و دیگر مسئولان شهرستان بود.

دکتر گرمابی در این جلسه، با اشاره به واقعه‌ی تاریخی ورود امام رضا(ع) به نیشابور و تفاوت این شهر با دیگر مناطق، ضمن درخواست ثبت این مناسبت به عنوان روز ملّی اظهار کرد: مجموعه‌ی بارگاه عطار و خیام و کمال‌الملک از ۵۰ سال پیش تا به الان، علی‌رغم این‌که یکی از پربازدیدترین مجموعه‌های گردشگری کشور است تغییری نکرده و یکی از دلایل آن، واریز عواید حاصل از بازدیدها به خزانه‌ی کشور است به طوری که برای بازگشت این عواید نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد، من طبق آن‌چه در برنامه‌ی ششم توسعه نیز آمده، درخواست دارم مدیریت این مکان‌ها به هیات امنایی تبدیل شود تا بتوان آن را توسعه داد.

ایشان در ادامه تاکید کرد: از ظرفیت وجود عطار و خیام در نیشابور به خوبی استفاده نشده است، من درخواست ایجاد بنیاد خیام و عطار را دارم تا برای شناساندن هرچه بیشتر آثار این بزرگان به دنیا بهتر برنامه‌ریزی کنیم.

ایشان در پایان اضافه کرد: قطعا وزارت کشور و شورای انقلاب فرهنگی،تصمیم گیرنده‌ی این طرح‌ها هستند اما حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس بسیار موثر است.

لازم به ذکر است آقای مسعودی، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و ناظر شورای فرهنگ عمومی کشور، بر جدیت خود در تصویب ثبت روز ملّی ورود امام رضا (ع) به نیشابور در شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و افزود: فکر می‌کنم ایجاد بنیاد خیام و عطار هم مشکل اجرایی نداشته باشد.

سایر مسئولان کشوری و استانی حاضر در جلسه نیز از پیشنهادات دکتر گرمابی استقبال کرده و قول حمایت از آن را دادند، گفتنی است در این مراسم از ماکت حدیث سلسلة‌الذهب و سردیس ۴ نفر از علمای کمتر شناخته شده‌ی تاریخ نیشابور رونمایی گردید و نیز نمونه‌ی قلمدان مرصع ساخته‌ی هنرمندان نیشابوری به شخصیت‌های فرهنگی دعوت شده، هدیه شد.

۱۰ تیر ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰