حضور دکتر گرمابی در جشنواره‌ سالانه‌ ملی خیام

جشنواره‌ سالانه‌ ملی خیام

حضور دکتر گرمابی در جشنواره‌ سالانه‌ ملی خیام

750 500 مسئول فضای مجازی

از نام خیام و عطار، آبرو و اعتبار جهانی کسب کنیم

بنیاد خیام می‌تواند راهکاری برای این هدف باشد

دکتر گرمابی در جشنواره‌ سالانه‌ ملی خیام که در دانشگاه نیشابور برگزار شد، در جمع دانشگاهیان و محققان با بیان این‌که من نخست، دانشگاهی هستم و در مرحله‌ی بعد سیاسی؛ در مورد خیام اظهار کرد: شاید بسیاری افراد در دنیا نام خراسان یا نیشابور را نشناسند ولی هر جای دنیا که بگویید من از شهر خیامم متوجه می‌شوند، ما باید قدر این بزرگان را بیشتر بدانیم و از حضور آرامگاه‌شان در نیشابور بهره ببریم.

ایشان افزود: خیام یک شخصیت چند بُعدی است که می‌توان از نام و برند آن در عرصه‌ی بین المللی استفاده کرد و برای شهرمان آبرو و اعتبار جهانی کسب کرد. خیام و عطار این پتانسیل را دارند که بزرگ‌داشتی جهانی برای‌شان برگزار کنیم.

دکتر گرمابی پیشنهاد خود مبنی بر تعیین ماه فرهنگی نیشابور را یادآور شد و اضافه کرد: ماه میان دو مناسبتِ بزرگداشت عطار و خیام را به عنوان ماه فرهنگی نیشابور در نظر گرفته و برنامه‌های فرهنگیِ ویژه‌ای برای آن ترتیب دهیم.

دکتر گرمابی با استقبال از پی‌ریزی بنیاد خیام، بیان کرد: می‌توان از محققان سراسر کشور هم کمک فکری گرفت. دانشگاه نیشابور هسته‌ی اولیه‌ی آن را شکل دهد، ما نیز در مجلس و در تهران همراه خواهیم بود.

گفتنی است پیشنهاد بنیاد خیام و عطار از طرح‌های ارایه شده در کارگروه پروپوزال‌نویسی بود و به عنوان پیشنهاد در سفر دکتر روحانی به نیشابور مطرح شد.

۲۴ اردیبهشت ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰