حضور دکتر گرمابی در روستای زیگ بخش سرولایت

حضور دکتر گرمابی در روستای زیگ

حضور دکتر گرمابی در روستای زیگ بخش سرولایت

750 500 مسئول فضای مجازی

حضور دکتر گرمابی در روستای زیگ بخش سرولایت

در این بازدید، مردم روستا پس از دیدار مستقیم و احوال‌پرسی دکتر گرمابی، مشکلات را با نماینده‌ی مردم در مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند. از جمله مشکلات بیان شده عبارتند از: راه روستا، آب شُرب، عدم آنتن‌دهی تلفن و بیکاری جوانان.

دکتر گرمابی در مورد مشکل آب شرب روستا بیان کرد: باید برآورد کرد چه کاری با کم‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ما را به نتیجه می‌رساند. من پیگیر مشکل آب شُرب روستا بوده‌ام. حفر چاه حداقل ۳ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. دستگاه آب شیرین‌کُن وارد کشور شده و توانستیم مشکل ورودش در گمرک را حل کنیم. این دستگاه سختی آب را به صفر می‌رساند و وقتی با آب با سختی بالا مخلوط می‌شود ترکیب متعادلی برای شُرب ایجاد می‌کند. ما اعلام کرده‌ایم که این آب در چندین نوبت آزمایش شود تا از سلامت آن اطمینان حاصل آید. منتظر تأمین برق دستگاه هستیم و احتمالا تا یک ماه آینده جواب قطعی در مورد آن دریافت کنیم.

دکتر گرمابی در مورد مشکل آنتن‌دهی نیز اظهار کرد: بخش‌دار لیست کاملی از روستاهای با مشکل آنتن‌دهی را ارائه کرده است و ما نیز موضوع را چند بار پیگیری کرده‌ایم. ایجاد دکَل، هزینه‌ی یک میلیارد تومانی دارد و معمولا برای شرکت‌های خصوصی به صرفه نیست تا در روستاهایی که جمعیت قابل توجهی ندارند این سرمایه‌گذاری را انجام دهند، مگر بتوان چند روستا را تجمیع کرد و برای همه یک دکل مخابراتی تعبیه کرد که باید امکان‌سنجی شود. تکنولوژی جدیدی هم آمده که می‌توان از طریق اینترنت، خطوط تلفن را راه‌اندازی کرد که پیگیر آن هستیم.

ایشان در مورد آسفالت راه روستا نیز بیان کرد: متأسفانه نیشابور جزو شهرستان‌هایی است که بیشترین راه آسفالت نشده‌ی روستایی را دارد. با تخصیص قیر برای تعدادی از روستاهای بالای ۵۰ خانوار موافقت شده و دولت متعهد است تا پایان سال ۹۸ هیچ راه روستایی بدون آسفالت باقی نماند.

دکتر گرمابی در مورد مشکل بیکاری جوانان گفت: پیگیر ایجاد یک واحد صنعتی در بخش سرولایت هستیم. دولت تسهیلات خوبی برای اشتغال روستایی در نظر گرفته. از طرفی با وجود مشکل کمبود آب، باید به روش‌های مکانیزه روی آورد. کشت گلخانه‌ای مصرف آب را به یک دهم می‌رساند و راندمان تولید را افزایش می‌دهد که با برطرف شدن مشکل گاز روستا می‌توان از این روش در کشاورزی استفاده کرد.

در این بازدید و گفتگوهای پس از آن دهیاران و اعضای شورای روستاهای خواجه آباد، بیدخان، نوسرا نومیری، انچگان، زیگ، قزل قلعه، دزق، طالبی، خایسک و بشگن نیز حضور داشتند.

۷ تیر ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰