دست آوردهای حضور رئیس جمهور در نیشابور و نتایج اقدام و عمل از زبان دکتر گرمابی

حضور رئیس جمهور در نیشابور

دست آوردهای حضور رئیس جمهور در نیشابور و نتایج اقدام و عمل از زبان دکتر گرمابی

497 329 مسئول فضای مجازی

به نام خدا و با عرض سلام و احترام به مردم شریف شهرستان‌های نیشابور و فیروزه

طی یک سالِ گذشته هر زمان که شرایطی پیش آمده بود، از رئیس‌جمهور برای سفر به نیشابور دعوت به عمل آورده و اعتقاد داشتم که حضور ایشان در این شهر، موقعیّتی را فراهم خواهد آورد تا بتوانیم امکانی افزون بر بودجه‌های سالانه، برای عمران و آبادانیِ نیشابور از ایشان تقاضا و حاصل نماییم.
آخرین مرتبه‌ای که این درخواست را با ایشان در میان گذاشتم، در دیدار نوروزی فروردین ماه امسال بود که خوشبختانه برنامه‌ی سفر به استان‌مان را نیز در پیش داشتند. در هفته‌ی دوم اردیبهشت ماه با آگاهی از جزئیات این سفر، متوجه شدم که در برنامه‌ی تنظیم شده، ابتدا حضور در کارخانه‌یِ فولاد و افتتاح خط گنداله‌سازی پیش‌بینی شده و تنها دیدار مردمی با رئیس‌جمهور در سبزوار است و در نيشابور، صرفاً ديدار با نخبگان، تدارک ديده‌اند که با پیگیری‌ِ موضوع به همراه فرماندار محترم و خوش‌بختانه مساعدت و پشتیبانی مقاماتِ ذی‌ربط، علی‌رغم روال معمول در سفرهای استانی که معمولاً فقط در یک شهرِ استان چنین برنامه‌ای تدارک دیده می‌شود، قرار شد تا این بار در نیشابور نیز این دیدار عمومی صورت پذیرد. این در حالی بود که ما فرصتی اندک برای آماده‌سازی و برنامه‌ریزیِ همه‌جانبه برای انجامِ مقدّمات داشتیم، ولی خوش‌بختانه با همّت تمامی مسئولین و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های نیشابور و فیروزه با مدیریت فرماندارى و به ویژه مشارکت داوطلبانه‌ی جوانان و مردم علاقه‌مند به اعتلای این دیار، همه چیز به سرعت مهیّا و شرایط برای این حضور آماده گردید که از همه‌ی آنان تشکر و به ویژه از جوانان هم‌دل و همراه در این تلاش، قدردانی صمیمانه می‌نمایم.

در این فاصله نیز طی فراخوانی، از مردم و صاحب‌نظران دعوت کردم که با ارائه‌ی پیشنهادهای خود، بنده را در تنظیم و تدوین درخواست‌هایی قابل اجرا و متناسب با برنامه‌ی کلی توسعه‌ی همه‌جانبه برای شهرمان یاری نمایند و هم‌زمان نیز با تشکیل کارگروهی ویژه‌ با حضور متخصّصانی از همه نوع و علاوه بر کارگروه‌های تخصصی خودمان، موضوعات مختلف و طرح‌های رسیده مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً با کسب نظرات و همکاری فرمانداري‌هاى دو شهرستان و برخی دیگر از دستگاه‌های اجرایی نیشابور و فیروزه، طرح ‌های نهایی، مدوّن و به صورت متحد از سوی کلیه‌ی مسئولین و نمایندگان در اختیار رئیس‌جمهور قرار گرفت. همین‌جا وظیفه‌ی خود می‌دانم که مجددا از همه‌ی عزیزان دلسوزی که دعوت این‌جانب را اجابت کرده و طیّ این مدّت، وقت گذاشته و بی‌دریغ و بی‌منّت، در این امر مهم به دست‌اندرکارانِ این سفر یاری رسانند، سپاس‌گزاری نمایم.

اکنون افتخار دارم که اعلام کنم این تلاش‌ها موجب خیر و برکتی قابل‌ توجّه برای مردم نیشابور و فیروزه گردید و با وجود شرایط دشوار تخصیص بودجه‌ در کشور، تا این لحظه و از رهگذر این سفر، اختصاص بودجه برای موارد زیر قطعی شده است:

▪️اختصاص۵۰ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سوم
▪️اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل ورزشگاه انقلاب ( علاوه بر بودجه‌هایی که پیش‌تر با پیگیری‌هایِ فراوان، اختصاص یافته بود)
▪️اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل راه نیشابور به فیروزه و پرداخت معوقات گذشته‌ی آن
▪️اختصاص ۵ میلیارد تومان برای انجام مرمّت و بازسازی مجموعه‌ی آرامگاه‌هایِ #خیام و #عطار
▪️اختصاص ۴ میلیارد تومان برای آبرسانی از سد بار به فیروزه ( علاوه بر بودجه‌هایی که قبل از این پیگیری و اختصاص یافته بود و نیز مبلغی هم از محل کل بودجه‌ای که برای آب‌رسانی آشامیدنی به شهر و روستا مقرّر شده بود و به نظر می‌رسد حدود ۲۰۰ میلیارد تومان براى كل استان اختصاص یافته باشد که ما هم به نسبت جمعیت‌مان، مبلغی از آن که شاید حدود ۱۵ میلیارد تومان باشد را خواهیم داشت)
اضافه بر این موارد، در تلاش هستم تا تحت عنوان یک پروژه شاخص از دست‌آورد سفر رئیس‌جمهور به نیشابور که خوشبختانه مورد نظر هیئت همراه ایشان و مسئولین استان هم بود، مبلغی قابل توجّه‌ که شاید بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان مى گردد، برای شهرمان در نظر گرفته شود که البتّه هنوز پروژه‌ی مورد نظر قطعی نشده و در دستِ بررسی است. علاوه بر اين درخواست‌هایی برای ارتقایِ دانشكده پزشكى و ارتقا ٣ بخش به شهرستان با امضاى نمايندگان و فرماندار و امام جمعه محترم داده شده است كه يقينا با ٢ مورد از بخش‌ها موافقت خواهد شد.

به هر حال در مجموع به نظر می‌رسد مبالغی مناسب در این سفر و با توجه به اوضاع موجود کشور و کمبود منابع مالی اختصاص داده شده و ان‌شاءالله که این مصوبات به زودی اجرا و پرداخت‌ها شروع شود و این چند پروژه به مرحله‌ی انجام برسد. به ویژه پروژه‌هایی همچون بیمارستان سوم و ورزشگاه انقلاب که مدّتی است معطل مانده و مردم منتظر انجام آن بوده اند.

در انتها نیز ذکر این نکته را ضروری می‌دانم، علاوه بر مواردی که توضیح دادم، درخواست‌های دیگری از جمله، توسعه‌ی بیشتر دانشگاه نیشابور و برخی موارد مطرح شده در کارگروه ویژه‌ی بررسی این موضوعات نیز در این سفر به رئیس جمهور محترم ارائه گردید که همچنان پیگیر آن خواهم بود و امیدوارم بزودی گزارش نتیجه‌ی مثبت آنها را به اطلاع مردم عزیزمان برسانم.

۲۱ اردیبهشت ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰