زبرخان به شهرستان تبدیل می شود

زبرخان به شهرستان تبدیل می شود

زبرخان به شهرستان تبدیل می شود

750 500 مسئول فضای مجازی

زبرخان به زودی به شهرستان تبدیل می‌شود، موضوعی که ۱۵ سال معوق مانده در دستور کار کمیسیون تقسیمات کشور است.

دکتر گرمابی در مراسم جشن میلاد امام‌ علی(ع) در روستای عصمت‌آباد ضمن تبریکِ ولادت حضرت امیرالمؤمنین(ع) اظهار داشت: تحقق شعار امسال، همّت همه‌ی مردم و مسؤولان را می‌طلبد، همان‌طور که مردم از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنند، تولیدات هم باید با کیفیت و قیمت مناسب ارائه شود.

به دلیل مهاجرت بیش از حد مردم روستا به شهر، مقامات دولتی به این نتیجه رسیده‌اند که باید جلو این روند گرفته شود و حمایت از اشتغال روستایی و ارائه‌ی تسهیلات با بهره‌ی ۶ درصد را در پیش گرفته‌اند؛ جوانان تحصیل‌کرده‌ی این روستا هم می‌توانند با ایجاد شرکت تعاونی و ارائه‌ی طرح‌های اقتصادی از این تسهیلات استفاده کنند.

معضل دیگر، خطر بحران آب است، در بخش کشاورزی بیشترین هدر‌رفت آب را داریم و باید به سمت کشاورزی مکانیزه رفت، دولت نیز به شرط یک دست شدن زمین‌ها و تشکیل تعاونی، کمک ۸۵ درصدی در هزینه‌ی مکانیزه شدن روش‌های کشاورزی می‌کند. کشت گلخانه‌ای نیز از دیگر روش‌هایی است که برای مقابله با این بحران توصیه می‌شود.

دکتر گرمابی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: خبر خوبی که دارم این است که بخش زبرخان به زودی تبدیل به شهرستان می‌شود، موضوعی است که ۱۵ سال در جریان است، قرار بود در جلسه‌ی چهارشنبه‌ی آخر سالِ کمیسیون تقسیمات کشوری مطرح شود که کمیسیون تشکیل نشد ولی مقرر است در اولین جلسه‌ی کمیسیون پس از تعطیلات مطرح و ان‌شاءالله تصویب شود تا مردم این منطقه به حقی که سال‌هاست تضییع شده برسند.

۱۱ فروردین ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰