منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است

دکتر حمید گرمابی

منشور حقوق شهروندی بعنوان شرح فصل سوم قانون اساسی لازم الاجرا است

675 340 مسئول فضای مجازی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: منشور حقوق شهروندی را می توان همان حقوق ملت مندرج در قانون اساسی دانست که با جزئیات بیشتری بیان شده و لازم الاجرا است.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ارزیابی از تدوین منشور حقوق شهروندی که توسط دولت انجام شده است، اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی را می توان همان حقوق ملت مندرج در قانون اساسی دانست که با جزئیات بیشتری بیان شده است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منشور حقوق شهروندی بسیار دارای اهمیت است، بیان کرد: این منشور به پشتوانه قانون اساسی قطعا لازم الاجرا است.

وی افزود: برخی افراد عنوان می‌کنند که محتوای منشور حقوق شهروندی از قبل نیز بوده است ولی دولت با جزئیات و شفافیت بیشتری این مساله را بیان کرده که قطعا اهمیت دادن به این موضوع یکی از موضوعات مثبتی است که من در دولت آقای روحانی مشاهده کرده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا اگر منشور حقوق شهروندی به صورت طرح یا لایحه در مجلس بررسی شود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

گرمابی گفت: اجرای محتویات منشور حقوق شهروندی در شکل فعلی آن نیز امکان پذیر است ولی همه باید به آن توجه کنند و یادآوری نسبت به آن داشته باشند که همین گونه نیز می‌تواند مفید باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منشور حقوق شهروندی را حتی به عنوان فصل سوم قانون اساسی نیز می توان مورد استناد قرار داد تا اجرا شود.

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰