دکتر گرمابی در نوزدهمین همایش اهدای جایزه‌ رضا صادقی : امیدوارم فقدان رضا صادقی را رضاهای دیگر جبران کنند

همایش اهدای جایزه‌ رضا صادقی

دکتر گرمابی در نوزدهمین همایش اهدای جایزه‌ رضا صادقی : امیدوارم فقدان رضا صادقی را رضاهای دیگر جبران کنند

750 500 مسئول فضای مجازی

حضور دکتر گرمابی در نوزدهمین همایش اهدای جایزه‌ رضا صادقی در بخش سرولایت

دکتر گرمابی در ابتدای سخنرانیِ خود با گرامی‌داشتِ یاد مرحوم رضا صادقی، دارنده‌ی ۲ مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی، گریست و لحظاتی فضای این جلسه، تحت تاثیر قرار گرفت.

نماینده‌ی مردم اظهار کرد: یادِ رضا صادقی را گرامی می‌دارم. من رضاهای زیادی را در مدّت خدمتم دیده‌ام و به همین دلیل نیز در فقدانِ او متاثّر شدم. می‌دانم چقدر پدر و مادرش زحمت کشیده‌اند که رضا به اینجا رسید.

روزی که رضا جایزه‌ را گرفت به یاد دارم. من در کانادا بودم و از طریقِ اخبار، این موضوعِ بسیار مهم را پیگیری می‌کردم. اکنون خاطرات برایم مرور شد. امیدوارم که فقدان رضا صادقی را با رضاهایی که امروز تقدیر می‌شوند، جبران کنیم.

ایشان افزود: افسوس می‌خورم اگر این جایزه در سطحِ سرولایت باقی بماند. چنین جایزه‌ای باید در سطح شهرستان، استان و بالاتر از آن قرار گیرد. اگر پدر و مادرش راضی باشند، من حتماً پیگیر این موضوع خواهم بود.

دکتر گرمابی بیان داشت: مردمِ سرولایت به علم و ادب و فرهنگ شناخته شده‌اند و طبق اسناد موجود، حدود یک قرن پیش در اینجا “مدرسه” تاسیس شده که نشان‌گرِ تفاوتِ اهالیِ این منطقه است. سرولایت با توجّه این پیشینه و به نسبت این صبغه‌یِ علمی، پیشرفتی متناسب نداشته و شایستگی توسعه‌ی بیش از این را دارد. بزرگانِ سرولایت که خارج از این بخش یا حتّی خارج از کشور قرار دارند، می‌توانند موتور اوّلیّه‌ی این حرکت به سمت توسعه باشند.
علم باید منجر به رفاه و تولید ثروت برای مردم شود. مردم‌ِ سرولایت می‌توانند دانش خود را تبدیل به ثروت برای توسعه و ارتقایِ این بخش کنند. ما نیز با هر کمکی که در این زمینه لازم باشد، همراه‌ایم. جذبِ سرمایه نیز برای حرکت به سوی توسعه، از ضروریّات است. خوشبختانه دولت در این زمینه نیز کمک‌هایی کرده و تسهیلاتی را فراهم آورده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: مشکل آب به دام‌پروری و کشاورزی صدمه وارد کرده است. توسعه‌ی صنعتی می‌تواند گزینه‌یِ جایگزین برای ایجاد اشتغال باشد. یکی از محورهای توسعه در دنیا «شرکت‌های دانش بنیان» هستند که با حداقلِ سرمایه، بهره‌وریِ بسیار بالایی دارند و در آن‌ها، بیشتر از نیروی فکر استفاده می‌شود. در بودجه‌ی سال ۹۷ تسهیلاتی خوب برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شده و جوانانِ خوش‌فکر و تحصیل‌کرده می‌توانند به دفترِ ارتباطاتِ مردمیِ اینجانب مراجعه کرده و در این زمینه راهنمایی‌هایِ لازم را اخذ کرده و وارد مرحله‌یِ اجراییِ چنین طرح‌هایی شوند.

دکتر گرمابی ضمن تبریک هفته‌ی معلم به فرهنگیان، گفت: پیگیر مطالبات فرهنگیان در مجلس هستم و هر زمان موضوعی به نفع فرهنگیان مطرح شده، من از مدافعین اصلی بوده و خواهم بود.

ایشان درباره‌یِ زمانِ حضور رئیس‌جمهور در نیشابور گفت: رئیس‌جمهورِ دولت تدبیر و امید، ۱۶ یا ۱۷ اردیبهشت در نیشابور حاضر خواهند بود و قرار است دیدار عمومی نیز داشته باشند. فرصت خوبی است که از نزدیک، خواستارِ لزومِ تکمیلِ پروژه‌های نیشابور از ایشان شویم.

۸ اردیبهشت ۹۷

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰