کاهش حداقل هزینه‌ها وصادرات به موقع کلید توسعه صادرات فولاد خراسان / جوایز صادراتی راهکاری برای رفع بهره‌های بالای بانکی

دکتر حمید گرمابی

کاهش حداقل هزینه‌ها وصادرات به موقع کلید توسعه صادرات فولاد خراسان / جوایز صادراتی راهکاری برای رفع بهره‌های بالای بانکی

675 340 کارگروه فضای مجازی

حمید گرمابی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صادرات محصولات فولاد خراسان، گفت: با رفع مشکلات تولید از جمله کاهش هزینه‌های تولید و صادرات در زمان مناسب می‌توان مسیرصادرات محصولات فولاد خراسان را به بازارهای هدف را تسهیل کرد زیرا فولاد خراسان می‌تواند نقش عظیمی در توسعه کشور داشته باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین ما در حدود ۲۰ کارخانه لبنیات در نیشابور داریم که اگر در استاندارهای صادراتی و سازوکارهای بازار هدف را رعایت کنیم به سادگی می‌توان، شاهد رونق صادرات محصولات لبنی به بازارهای هدف باشیم و از همین رو تداوم صادرات تولیدات لبنی به مشتریان خارجی، رعایت استانداردهای کیفی و قیمت مناسب وتامین به موقع محصول می‌تواند رکود اقتصادی را حل کند و در جهت پیشرفت کشور ما را یاری رساند.

وی تصریح کرد: شایان به ذکر است که در حال حاضر تقاضا در کشورکم وعرضه زیاد است و در این شرایط بهترین راه توسعه محورهای صادرات است البته باید در این راستا جوایز صادراتی را در شرایطی که نرخ بهره تسهیلات بالا است برای تولید کننده در نظرگرفته شود بنابراین باید جوایز صادراتی اعمال شود تابتوان تولیدکننده را درمسیرصادرات حمایت کرد .

گرمابی افزود:سنگ فیروزه نیشابور به عنوان بهترین فیروزه جهان ثبت گردیده که متاسفانه این سنگ بیشتر به شکل خام از این شهر خارج و در سایرکشورها روی آن کار می‌شود وبه قیمتهای بالایی فروخته می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس بابیان اینکه کاهش حداقل هزینه‌ها و صادرات در زمان مناسب به عراق و افغانستان راهکاری برای توسعه صادراتی محصولات فولاد خراسان است یادآورشد: کارخانجات لبنی نیشابور بارعایت استاندارهای بین الملل می توانند صادرات وتولیدات لبنی نیشابور را به بازارهای جهانی ر ا رقم بزنند.

لینک خبر در خبرگزاری خانه ملت

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰