کاهش ۳۰درصدی بودجه صنعت و معدن/ بودجه کفاف حمایت از صادرات را نمی‎دهد

حمید گرمابی

کاهش ۳۰درصدی بودجه صنعت و معدن/ بودجه کفاف حمایت از صادرات را نمی‎دهد

600 400 کارگروه فضای مجازی

حمید گرمابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با بیان اینکه صنایع و معادن در لایحه بودجه با کمبود منابع مواجه است، اظهارکرد: البته در تغییراتی که در کمیسیون تلفیق اعمال شد، بودجه این دو بخش تا حدودی تقویت شده است.

گرمابی با اشاره به کاهش 20 تا 30 درصدی بودجه بخش‌های صنعت و معدن عنوان کرد: قطعا این موضوع بر عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از بازوهای اصلی ایجاد اشتغال و تولید، تاثیر می‌گذارد و به رغم اینکه قصد داریم تولید را رونق بدهیم و اشتغال‌زایی کنیم، این نواقص موجب می‌شود در زمینه تولید که ارتباط مستقیمی با اشتغال دارد، مشکل ایجاد شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس در ادامه افزود: قطعا وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانست با در نظر گرفتن کمبودهایی که در بخش های صنایع و معادن وجود دارد، به دولت مشاوره دهد که بودجه مناسب تری برای این بخش ها در نظر بگیرد اما متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.

گرمابی با اشاره به بدهکاری چندین ساله دولت در مورد جوایز صادراتی گفت: دولت سال هاست که جوایز صادراتی را پرداخت نکرده و در شرایطی که تقاضا در داخل کشور کم است، صادرات تنها راه حل قطعی است که باید به دنبال آن برویم.

به گفته این عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، در شرایطی که به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم، تقاضا پایین است، باید به دنبال صادرات رفت و این در حالی است که اعتبارات در نظر گرفته شده در بودجه 97، کفاف حمایت از صادرات را که رمز افزایش تولید و افزایش اشتغال در صنایع است، نمی‌دهد.

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰