گفت‌وگوی دکتر گرمابی با رادیو اقتصاد در برنامه‌ی بهارستان

گفت‌وگوی دکتر گرمابی با رادیو اقتصاد

گفت‌وگوی دکتر گرمابی با رادیو اقتصاد در برنامه‌ی بهارستان

720 480 مسئول فضای مجازی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حال و روز واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نیشابور و فیروزه در استان خراسان رضوی تعریفی ندارد.
حمید گرمابی در برنامه «بهارستان» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به وجود 400 واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرستان افزود: متاسفانه چرخ این واحدها به دلائل مختلف بسیار کند می چرخد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه صنعت در اشتغال افزایی بسیار نقش آفرین است، اظهارداشت: بدون شک با رونق بخشی به این واحدها نرخ بیکاری در جامعه به شدت روند کاهشی به خود می گیرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون وضعیت اشتغال در نیشابور و فیروزه به مانند سایر مناطق کشور مطلوب نیست.
وی با بیان اینکه اشتغال یکی از مطالبات جدی مردم از مسئولان بالاخص نمایندگان مجلس است، افزود: متاسفانه کمبود اشتغال و نرخ بالای بیکاری همچنان یکی از معضلات بزرگ کشور است که تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بسیاری موارد دیگر را در جامعه به دنبال دارد.
گرمابی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: نیشابور و فیروزه با جمعیت 550 هزار نفر دومین شهرستان استان خراسان رضوی است.
وی تصریح کرد: این شهرستان قطب صنعتی، کشاورزی و دامداری منطقه محسوب می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: جدا از این شهرستان های نیشابور و فیروزه در عرصه گردشگری نیز حرف زیادی برای گفتن دارند.
وی افزود: متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت های لازم از این توان اقتصادی تاکنون به نحو احسن مورد استفاده قرار نگرفته است.
گرمابی در ادامه معدن فیروزه نیشابور را بهترین و قدیمی ترین معدن فیروزه جهان نام برد و اذعان داشت: این منطقه از ظرفیت های معدنی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری بی نظیری برخوردار است.
وی یادآورشد:برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در شهرستان نیشابور و فیروزه باید بسترهای لازم جهت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به نحو مطلوب فراهم شود.
برنامه «بهارستان» کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای جمعه هر هفته ساعت 12 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی» با هدف بررسی رویدادهای اقتصادی هفته و تبیین جایگاه مجلس شورای اسلامی در امور اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دیدگاهی بگذارید

پروفسور حمید گرمابی

نماینده مردم شریف شهرستانهای نیشابور و فیروزه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

  • فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف
  • اخذ کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتي امیرکبیر
  • اخذ دکتری مهندسی شیمی با درجۀ عالی از دانشگاه “مک گیل” کشور کانادا
  • انتشار بیش از 150 مقالۀ علمی ISI در مجلات بین‌المللی و يا به صورت ارائۀ کنفرانس در کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی و آسیایی
  • ثبت 5 اختراع در داخل کشور
  • رئیس دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر


روش های تماس با دفتر ارتباطات مجازی دکتر گرمابی
 

ساعت کاری : ۸ الی ۱۳
نشانی : نیشابور – ابتدای منوچهری شمالی
شماره تماس : ۰۵۱۴۲۲۳۸۱۷۰