نمایش نوار ابزار

پیام دکتر گرمابی بمناسبت درگذشت تعدادی از سربازان وظیفه در سانحه رانندگی سیرجان

《 به نام خدا 》

ولَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ. الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ. (بقره : ۱۵۶-۱۵۵)

خبر، اندوهی به عمقِ اقیانوس داشت. ما نیز غرقِ آن شدیم. سرباز، کلمه ای است که نخستین مواجهه با آن یادآور خدمتی بی منّت از سوی افرادی است که وطن برایشان مفهومی بیش از آب و خاک دارد. وطن، جزئی جداناپذیر از هویّت شان است و روح شان با آن گره خورده. وقتی سربازی جان می بازد، صاحبانِ عزا تمام مردم یک میهن اند. امروز تمام ایرانیان در اندوه از دست دادن بیست جوان برومند خویش اند. جوانانی که لباسِ خدمت بر تن کرده و آماده سپری ساختن دوران سربازی خویش بودند. «چون از این غصه ننالیم و چرا نخروشیم؟». باید بکوشیم این حوادث تلخ برایمان عادی نشده و همواره روح و جان و رفتارمان متأثر از چنین موضوعاتی گردد. امروز که رخت سیاه در این مصیبت به تن می کنیم، باید همگی پیگیر بهبود راه های ارتباطی و وسایل حمل و نقل عمومی و رعايت استانداردهاي لازم به منظور کاهش حداکثری خسارات و لطمات جسمی و جانی شهروندان ارجمند این آب و خاک باشیم.
اینجانب ضمن عرض تسلیت و همدردی با یکایک خانواده هایی که در آتش فراق فرزندانِ برومند خویش در حادثه اخیر می سوزند از مسؤولان ذی ربط خواستار پیگیری مجدّانه در ریشه یابی علّت بروز این اتفاق و اتفاق های مشابه و جبران حداکثری لطمات وارد شده به خانواده های داغدار می باشم.

دکتر حمید گرمابی
نماینده مردم شریف نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی
سوم تیرماه ۹۵

دیدگاه ها