نمایش نوار ابزار

بازدید هیات سرمایه گذار اروپایی و امضاء تفاهم نامه ساخت نیروگاه دوستدار محیط زیست

بازدید دکتر گرمابی و هیات سرمایه گذار اروپایی با همراهی سرکار خانم چنارانی از نیروگاه بادی بینالود

1.1 1.2

هیات اروپایی با هدف امکان سنجی سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نوین از روستای فخرآباد بازدید كردند. این هیات را حمید گرمابی و هاجر چنارانی، نمایندگان مجلس و نیز معاون فرماندار و برخی مسئولان محلی نیشابور همراهی می کنند.

 

نشست مشترك هيات سرمايه گذار اروپايي با نمايندگان و مسئولين با موضوع امكان سنجي سرمايه گذاري در زمينه انرژي هاي نوين در منطقه

2.1 2.2 2.3

 

خیام نامه: هیات فنی و سرمایه گذار آلمانی – اتریشی که به دعوت حمید_گرمابی، نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در مجلس، با هدف امکان سنجی سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نوین به نیشابور سفر کرده اند، پس از بازدید قابلیت ها و شرایط بالقوه منطقه تفاهم نامه همکاری برای احداث یک نیروگاه تازه در نیشابور امضا کردند.
این تفاهم نامه همکاری میان شرکت سولار و بنفیت به عنوان سرمایه گذار و مرکزجذب وخدمات سرمایه گذاری نیشابور به نمایندگی از #فرمانداری_شهرستان به امضا رسید.
هدف از امضای این تفاهم نامه، ساخت یک نيروگاه ٤٠ مگاواتي در نیشابور، با استفاده از انرژی های پاک و غیر فسیلی به اعام شده است و به گفته طرف اروپایی احداث این نیروگاه از هنگام شروع فعالیت تا نصب و راه اندازي، ٢٩ ماه زمان می برد.
محل دقیق اجرای پروژه در کارشناسی های بعدی مشخص خواهد شد که احتمالا در شرق نیشابور خواهد بود. ابعاد زمين مورد نياز ١١٠ هكتار (کمی بیش از یک کیلومتر مربع) است.
به گفته یکی از حاضران در هیات اروپایی، توربين هاي جديد از فناوری بالاتری نسبت به انواع مشابه خود برخوردار بوده و قدرت آن ها بيش از ٢ برابر توربين هاي بادی موجود است.
استفاده از انرژی های نوین و جایگزینی سوخت های آلاینده فسیلی برای تولید انرژی الکتریکی، یکی از مهم ترین رویکردهای جهانی برای حفظ محیط زیست است.
در مراسم امضای تفاهم نامه در محل فرمانداری، #گرمابی و چنارانی نمایندگان نیشابور در مجلس، مدیران محلی و تنی چند از فعالان اقتصادی و زیست محیطی و کارشناسان شهرستان حضور داشتند.

 

امضاء تفاهم نامه همکاری میان شرکت سولار و بنفیت به عنوان سرمایه گذار و مرکزجذب وخدمات سرمایه گذاری نیشابور3

دیدگاه ها