نمایش نوار ابزار

بهداشت و درمان يكي از معيارهاي توسعه‌یافتگی کشورهاست

حمید گرمابی در نخستين گردهمايي مجمع منطقه‌اي سلامت دانشكده علوم پزشكي نيشابور كه امروز با حضور معاون امور اجتماعي وزير بهداشت در فرهنگسراي سيمرغ اين شهرستان برگزار شد، عنوان كرد: يكي از عواملي كه به عنوان معيارهاي توسعه يافتگي درباره‌اش صحبت مي‌شود، قضيه درمان و سلامت است؛ معمولا كشورهايي كه توسعه‌يافته‌تر و پيشرفته‌تر هستند، معيارهاي بهداشت و درمان‌شان از سطح بالاتري برخوردار است.
وي ادامه داد: از جمله يكي از چيزهايي كه بسيار مهم است، وجود و كيفيت طرح سلامت كه در اين طرح سلامت دو پارامتر مهم است؛ يكي اين كه مردم چقدر بايد از جيب خود هزينه كنند و دوم اين كه پوشش آن چند درصد از جامعه را شامل مي‌شود.
گرمابي تصريح كرد: طرح سلامت كه در دولت آقاي روحاني توسط وزير بهداشت و همكاران‌شان اجرا شد، طرح بزرگي بود و ديديم كه چيزي كه مردم پرداخت مي‌كردند از حدود ۳۰درصد و بالاتر به زير ۱۰درصد و ۵درصد كاهش يافته و درصد پوشش شمول آن نيز افزايش يافته است و بسياري از روستائيان و حاشيه نشينان كه قبلا بيمه‌اي نداشتند زير پوشش اين طرح قرار گرفتند.
وزارت بهداشت در اين دولت بدون نقص كار انجام داد
هاجر چناراني ديگر نماينده مردم نيشابور و فيروزه گفت: جا دارد از آقاي قاضي زاده هاشمي و هيات همراه‌شان تشكر كنيم شايد اولين وزير بهداشتي است كه در طي اين يك سال چندين بار در منطقه ما حاضر شدند و به همين علت ما قدردان تيم بهداشت و درمان هستيم.
وي عنوان كرد: انصافا كار بسيار ويژه‌اي در اين دولت انجام شد و به نظر من وزارت بهداشت، بدون نقص كار انجام داد و ما از اين وزير انديشمند و ولايت‌مدار تقدير و تشكر مي‌كنيم.
مطالب مشابه
دیدگاه ها