نمایش نوار ابزار

قدرت چانه‌زني خودروسازان افزايش مي‌يابد

عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي معتقد است که موضوعي که در سالهاي گذشته در صنعت خودرو کمتر به آن پرداخته شده مساله تحقيق و توسعه است که لازم است در راستاي همکاري هاي خوبي که با شرکتهاي خارجي آغاز شده ،به طور جدي تري به اين موضوع پرداخته شود.

حميد گرمابي در گفتگو با خبر خودرو اظهار داشت : براي اينکه صنعت خودرو ايران پس از سالها فعاليت در اين عرصه، گام هاي محکمي در مسير طراحي و توليدات جديد گذاشته و عرضه کننده محصولات با طراحي داخلي به بازارهاي جهاني شود، بايد در حوزه کسب تکنولوژي هاي جديد و مشارکت با شرکتهاي صاحب برند در دنيا همکاري هاي تنگاتنگي داشته باشد.

وي تاکيد کرد : البته جاي خوشحالي است که امروز خودروسازان همزمان با ايجاد جوينت ونچرهاي خارجي ، از تقويت توان طراحي در داخل غافل نشدند چنانچه در اين راستا ارتباط گسترده تر صنعت و دانشگاه بي شک از نتايج خوب تلاش هاي صورت گرفته است که قطعا تا رسيدن به نتيجه مورد نظر و ثمرات آن در سالهاي آتي نيازمند فرصت و تاملي مناسب هستيم.

وي همچنين با اشاره به وجود مشکلاتي در حوزه طراحي و توليد قطعات جديد تاکيد کرد : البته انتظار مي رود با توجه به فعاليت عمده بخش خصوصي در حوزه قطعه سازي کشور ، هر چه سريعتر شاهد حضور موثر تر اين بخش در حوزه سرمايه گذاري و توليدات قطعات جديد باشيم.

وي گفت : آنچه که امروز خودروسازان بايد به آنها بيشتر بها دهند ورود به حوزه طراحي است که به نظر مي رسد قراردادهاي يک سال گذشته کمک موثري در اين زمينه خواهد بود بي شک بخش قطعه سازي کشوز نيز ، با چابکي و مديريت مناسبي که در بخش خصوصي وجود دارد مي توانند در اين روند همپاي توليدات جديد حرکت نموده و در حوزه تحقيق و توسعه و ساخت قطعات جديد اقدامات قابل قبولي را ارائه نمايد.

نماينده نيشابور در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد : ورود خودروسازان جديد با رعايت اصل حفظ منافع ملي مي تواند شرايط رقابتي در کشور ايجاد کرده و کيفيت و استانداردهاي توليد خودروي داخلي را افزايش دهد

گرمابي با اشاره به اينکه انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجي قدرت چانه زني ايران را افزايش مي دهد، تصريح کرد : البته در اين جريان بايد امنيت سرمايه گذاري در داخل کشور براي حضور و همکاري برندهاي معتبر بين المللي خودروسازي فراهم شود. وي افزود : بايد قبول کنيم که توسعه در صنعت خودرو بدون مشارکت با برندهاي معتبر خودروسازي، امکان پذير نيست.

لینک مطلب در خبر خودرو

مطالب مشابه
دیدگاه ها