نمایش نوار ابزار

دستور رئیس‌ جمهور پیرو نامه‌ی اوّلیّه‌ی درخواست برخی از نمایندگان در خصوص اقدام برای رفع مشکل سپرده‌گذاران کاسپین

معاون پارلمانی رئیس جمهور از دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکل مؤسسات مالی غیر مجاز خبر داد.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، با اشاره به جلسه مشترک دولت و مجلس در زمینه‌ی حل مشکلات مؤسسات مالی غیرمجاز و سپرد‌ه‌گذاران این مؤسسات اظهار داشت: مباحث اقتصادی بحث‌های ظریف و مهمی است و در این خصوص نیز تصمیم‌های بسیار کاربردی و خوبی گرفته شد که ان‌شاءالله موجب رفع مشکلات موجود شود.

امیری با بیان اینکه دولت درصدد حل مشکلات سپرده‌گذاران این مؤسسات است، گفت: هر چند این سپرده‌گذاران قربانی کلاه‌برداری و تقلب شده‌اند اما دولت خود را ملزم می‌داند که نسبت به حل این مشکل اقدامات جدی انجام دهد و از حقوق سپرده‌گذاران دفاع کند.

وی با تأکید بر اینکه حل این مسئله در صلاحیت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد است، گفت: جلسات مشترکی میان اعضای دولت از جمله وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی با تعدادی از اعضای هیأت رئیسه‌ی مجلس برای حل مشکلات سپرده‌گذاران برگزار شده که بانک مرکزی اکنون در حال حل این مشکل است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برخی اعتراضات در این زمینه تصریح کرد: پشت این موضوع نیز اراده‌های سیاسی وجود دارد که بدین طریق می‌خواهند القا کنند وضع اقتصاد کشور نابسامان است و به این مسئله اخیراً شورای عالی امنیت ملی نیز ورود پیدا کرده است.

یادآوری می‌شود، نامه‌ی مزبور در مورخه‌ی ۲۲خردادماه گذشته با امضا و همراهی تعدادی از نمایندگان از جمله دکتر گرمابی ارسال گردیده است.

لینک خبر در خبرگزاری بانک مردم

مطالب مشابه
دیدگاه ها