نمایش نوار ابزار

دکترگرمابی در حضور مدیر عامل صندوق کارآفرینی کشور: «ارزش افزوده‌ی سنگ فیروزه، باید به نیشابور برگردد.»

دکترگرمابی در جلسه‌ای که با حضور مدیر عامل صندوق کارآفرینیِ امید کشور در نیشابور و همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان این صندوق در شهرستان در سالن اجلاس فرمانداری برگزار می‌شد، ضمن اشاره به دیدار قبلی خود با دکتر نوراله‌زاده و تشکّر از حضورشان در نیشابور، اظهار داشت: “صندوق کارآفرینی، خدمات ارزنده‌ای در کشور و شهرستان‌ها داشته، به ویژه در سالی که شعار آن تولید و اشتغال است. امیدواریم در زمینه‌ی افزایش اشتغال با همکاری این صندوق، بتوانیم بیشتر در خدمت مردم باشیم.”

ایشان در ادامه با ارائه‌ی درخواست‌های خود در حوزه‌ی کارآفرینی در حوزه‌ی انتخابیّه، از جمله لزوم تاسیس شعبه‌ای از صندوق کارآفرینی در شهرستان فیروزه با توجّه به معافیّت مالیاتی ۱۲ ساله‌ی این شهرستان و وجود انگیزه برای آغاز فعّالیّت و نیز لزوم همراهی این صندوق با «همایش فیروزه‌ی نیشابور» که به زودی با رویکرد کارآفرینی در شهرستان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: “امید داریم از تجربیّات شما در جهت راه‌اندازی کارگاه‌های تولید زیورآلات با سنگ‌ فیروزه بهره ببریم. وقتی منبع اصلی این صنعت در حوزه‌ی ما است باید تلاش ‌کنیم ارزش افزوده‌ی آن نیز به همین حوزه بازگردد.

دکتر گرمابی با تاکید بر لزوم تخصیص بودجه‌ی ویژه‌ی نیشابور از محل بودجه‌ی این صندوق، افزود: “گاهی مسیر طولانیِ تخصیص وامِ کارآفرینی برای مردم، مشکل ایجاد می‌کند و امیدواریم این امر، تسهیل شود.

نماینده‌ی مردم در مجلس، به فعّالیّتی که در جهت ایجاد «اشتغال روستایی» در شهرستان صورت گرفته اشاره کرد و افزود: “در جلسه‌ای مشترک با دست‌اندرکاران این حوزه، مقرّر شد با تخصیص ۲ میلیارد تومان بودجه، در بازه‌ای ۵ ماهه، حدود ۴۰۰ شغل در زمینه‌ی پرورش دام، ایجاد شود و طرف حساب مردم هم صندوق کارآفرینی باشد. تمام آن‌چه مورد نیاز اجرای این طرح است از بیمه تا مسائل پزشکی، در نظر گرفته شده و می‌توان از این طرح برای سایر حوزه‌ها نیز الگو برداری کرد.”

گفتنی است نیشابور، بیشترین طرح مشارکتی کارآفرینی را در کلّ کشور داراست.

۱ مرداد ۹۶

سنگ فیروزه سنگ فیروزه

مطالب مشابه
دیدگاه ها