نمایش نوار ابزار

چرخش چرخ «تدبیر و امید» در خراسان رضوی، مستلزم توجه به زنان و جوانان

حميد گرمابي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا- منطقه خراسان، عنوان كرد: در شرق كشور نسبت به غرب مقداري تخصيص بودجه‌ها كمتر است و ما در شرق كشور احساس كمبود بيشتري مي‌كنيم، مثلا راه‌هاي آسفالت نشده روستائي ما بيشتر از غرب است و يا صنايع بزرگي كه در غرب كشور فعال هستند در شرق نداريم كه البته اين موضوع مختص دولت آقاي روحاني نبوده بلكه در دولت‌هاي ديگر هم اين موضوع را داشته‌ايم كه بايد اين كمبود جبران شود.

وي ادامه داد: اگر دولت بخواهد چرخ‌هاي حركتش در شرق كشور درست بچرخد بايد مديران همسو با خود داشته باشد كه بايد در اين موارد فكري شود تا روي سياست‌هاي دولت به خوبي كار شود و موثرتر و مفيدتر واقع شوند.

نماينده مردم نيشابور و فيروزه درخصوص ضرورت استفاده از نیروی جوان و بانوان در مدیریت استان اظهار کرد: در كل كشور به اندازه كافي نتوانستيم به بانوان و نيروهاي جوان ميدان دهيم به خصوص به جوانان بسيار كم بها داده شده و مديران جوان را نتوانسته‌ايم تربيت كنيم كه جايگرين خوبي براي مديران با تجربه و با سابقه شوند، در اين زمينه حتما بايد بيشتر تلاش شود تا بتوانيم از بانوان و جوانان در آينده بهتر استقاده كنيم.

وي اظهار كرد: براي پذيرفتن مديريت كلان بايد فرد قبلا تمرين كرده باشد، بنابراين بايد نيروها و كادر مديريتي تربيت كنيم، به طور مثال اگر مي‌خواهيم وزير زن معرفي كنيم بايد چندين معاون وزير داشته باشيم كه به اندازه كافي تجربه كسب كرده باشند و آمادگي پذيرفتن پست وزارت را داشته باشند، در ساير پست‌ها نيز همين طور است.

گرمابي با اشاره به امكان ارتقاء جايگاه بانوان و جوانان نخبه در مديرت استان گفت: قطعا اين جايگاه قابل ارتقاست و طبق قولي كه آقاي روحاني داده‌اند مبني بر اين كه اگر چه نتوانستند در پست وزارت از بانوان معرفي كنند در پست‌هاي معاونت سعي خواهند كرد از بانوان استفاده كنند؛ اميدواريم اين سياست كلي در استان هم مورد توجه قرار گيرد.

وي در ارتباط با ضرورت تغيير مدیران در استان خراسان رضوی تصريح كرد:  با توجه به اين كه دولت آقاي روحاني با تغييراتي همراه بوده، به اين تغيير مديران در استان نيز نياز دارد.

لینک خبر در خبرگزاری ایسنا

مطالب مشابه
دیدگاه ها