نمایش نوار ابزار

پرداخت وام به حوزه‌ی صنعت و تجارت به نسبت سال گذشته، افزایش یافته است اما باید دید که این وام‌ها چه تاثیری بر رونق تولید دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که حمایت از صنعت به نسبت سال گذشته افزایش یافته است اما تاثیر آن بر تولید زمان بر خواهد بود.

حمید گرمابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره تغییر مسیر وام بانکی به سمت صنعت و تجارت اظهار داشت: افزایش اختصاص تسهیلات بانکی به صنعت از جمله اقداماتی است که در بسته حمایتی دولت از صنعت در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: به همین جهت پرداخت وام به حوزه صنعت و تجارت به نسبت سال گذشته افزایش یافته است اما باید دید که این وام ها چه تاثیری بر رونق تولید دارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مشکلات و معضلات صنعت توضیح داد: متاسفانه وام پرداختی به صنعت تاثیر بسزایی بر تولید داخل نداشته است چرا که واحدهای تولیدی با مشکلاتی چون پرداخت اقساط وام های گذشته، حقوق عقب مانده کارگران و  پرداخت مالیات رو به رو هستند.

وی افزود: بنابراین وام پرداختی به صنعت بیش از آنکه به تولید اختصاص یابد صرف مشکلات گذشته واحد تولیدی می شود و بخش کمی از وام به صورت مستقیم در سرمایه در گردش و تولید هزینه می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاثیرگذاری وام های صنعت بر تولید زمان بر است، اظهار داشت: قطعا میزان وام و تسهیلات بانکی به صنعت افزایش یافته است اما برای بررسی تاثیرات آن بر تولید داخلی نیاز به زمان و رفع مشکلات صنعت دارد.

لینک خبر در خبرگزاری خانه ملت

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها