نمایش نوار ابزار

دولت از واسطه‌گری سودجویان و افزایش قیمت برخی اقلام در آستانه مراسم‌مذهبی جلوگیری کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قطعا دولت با کنترل شدیدتر می‌تواند میزان افزایش غیرعادی قیمت‌ها را قابل قبول‌تر کند، معمولا دولت به‌صورت مستقیم وارد عمل نمی‌شود هرچند که ورود مستقیم دولت نیز صحیح نیست.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص افزایش قیمت برخی اقلام  مصرفی در آستانه مراسمات مذهبی، اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها توسط تولیدکنندگان صورت نمی‌گیرد و این افزایش قیمت‌ها ناچیز است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه این افزایش قیمت‌ها توسط واسطه‌ها تعیین می‌شود، گفت: واسطه‌ها با توجه به نیاز مردم و درخواست بازار این افزایش قیمت‌ها را اعمال می‌کنند و افزایش قیمت‌ها توسط تولیدکنندگان بعید است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همه موارد این اتفاق صورت می‌گیرد و با افزایش تقاضا در بازار و کمبود عرضه، شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم.

گرمابی در خصوص اینکه آیا دولت نمی‌تواند با اعمال برخی فشارها از این افزایش قیمت جلوگیری کند، اظهار داشت: قطعا دولت با کنترل شدیدتر می‌تواند میزان افزایش غیرعادی قیمت‌ها را قابل قبول‌تر کند، معمولا دولت به‌صورت مستقیم وارد عمل نمی‌شود هرچند که ورود مستقیم دولت نیز صحیح نیست.

لینک خبر در خبرگزاری خانه ملت

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها