نمایش نوار ابزار

دکتر گرمابی در جمع مردم روستای خواجه‌آباد از بخش سرولایت

موافقت معاون وزیر درباره‌ی اجرای طرح بهبود كيفيّت آب شُرب ٨ روستای بخش سرولايت كه از مجتمع بيدخان، آب دريافت می‌كنند با هزينه‌ی ٢ ميليارد تومان.

برنامه‌ریزیِ رفعِ مشکل عدم آنتن‌دهیِ شبکه‌ی موبایلی ظرف مدّت ۳ هفته‌ی آینده و پس از اولويّت بندی.

بررسی آخرین وضعیّت گازرسانی به سرولایت

دکتر گرمابی در جمع مردم این روستا و در راستایِ پاسخ‌گویی به مشکلاتِ ایشان اظهار داشت:

برای بهبود وضعیّت آب شُرب روستا، دو راهِ اختصاص ۲۵۰ میلیون تومان جهت تهیّه‌ی “دستگاه شیرین‌سازِ آب” و حفر چاه جدید با برآورد هزینه‌ی ۲ میلیارد تومانی در دستور کار است که این پیشنهادها به تهران ارسال شده و  معاون وزیر  نيز موافق انجام آن می‌باشد. برای تخصيص بودجه‌ی آن نیز مستمراً پیگیریم. تا زمانی که مشکل حل شود برای روستاهايی كه با مشكل تامينِ آب شربِ مناسب رو به رو هستند تانکر آب گذاشته می‌شود.

در رابطه با گاز روستا، با مدیر کلّ گاز استان تماس برقرار کرده و پی‌جوی آخرین وضعیّت گازرسانی با توجّه به قول قبلیِ تکمیل گازسانی تا پایان سال ۹۷ بوده‌ام. اسناد مناقصه‌ی فاز ۱ و ۲ شهر چکنه، توزیع شده و کار آماده‌ی آغاز است. فاز ۵ سلطان‌آباد و ۳ چکنه نیز در مرحله‌ی ارزیابیِ صلاحیّت پیمانکار قرار دارد.

در مورد آسفالت راه‌های مواصلاتی، طبق آخرین آماری که از اداره‌ی راه گرفته شده، در کلّ شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، كمتر از ١٠٠  کیلومتر راه روستاییِ بالای ۵۰ خانوار، آسفالت نشده است که در تلاش هستیم این میزان را تا پایان سال آینده به صفر برسانیم که نمونه‌ی آن را در روستای دِزق می‌بینیم و با پيگيری‌های مستمر شروع به کار شده است. روستاهای خایِسک، ریگ و فَهنه در سرولایت مانده که بر اساس رعایتِ اولویّت پیگیری می‌کنیم. در جریان پیگیری‌ها می‌گویند نیشابور جزء بالاترین رتبه‌هایِ بهره‌مندی از آسفالت راه روستایی در استان است چرا که نزدیک به ۹۵ درصد این راه‌ها، آسفالت شده‌اند و این موضوع، چانه‌زنی را دشوارتر کرده است. از طرفی در سال‌های گذشته به شهرستان نیشابور، “ضریبِ برخورداری” تعلّق گرفته و از اولویّت خارج شده و متاسفانه بخش محروم سرولایت از امکان تفکیک در این موضوع، بی‌نصیب مانده است. این ضرایب با فرمول‌های خاصّی تعیین شده و به راحتی امکان تغییر ندارد امّا در عین حال پیگیر حل مشکل هستیم.

درباره‌ی مشکل آنتن‌دهی موبایل، از وزیر و معاونين ايشان پیگیر این مسئله بوده‌ايم و لیست روستاها را از مدّت‌ها پیش، به دست‌شان رسانده‌ام. هفته‌ی گذشته نیز مسئولان اداره‌ی مخابرات با مسئولان اپراتورهای تلفن همراه جلسه داشتند و قرار شد ظرف ۳ هفته برای رفع تمام کمبودهای شهرستان در حوزه‌ی مخابرات، برنامه‌ی خویش را ارائه دهند تا روشن باشد چه زمانی می‌توانند آن‌ مشکلات را رفع کنند. در این مورد، سرولایت به دلیل فاصله‌ای که تا مراکز شهری دارد، حتماً در اولویّت است.

بازدید از کارگاه فنّیِ یکی از اهالی روستا، پایان‌بخشِ حضور دکتر گرمابی در این منطقه بود.

۱۹ آبان ۱۳۹۶

روستای خواجه‌آباد روستای خواجه‌آباد روستای خواجه‌آباد روستای خواجه‌آباد

مطالب مشابه
دیدگاه ها