نمایش نوار ابزار

دکتر گرمابی در مراسم پاس‌داشت «هفته‌ی کتاب» در آموزشگاه دخترانه‌ی شهید مهرافشان روستای باغشن

خواندن کتاب‌های درسی، باید حداقلّ مطالعه‌ی شما باشد.

دکتر گرمابی خطاب به دانش‌آموزان بیان داشت:
دخترهای گلم سلام! امیدوارم که حال‌تان خوب باشد، خوش‌حالم که در جمع شما دانش‌آموزان شاداب هستم، وقتی شما از الان به کتاب علاقه نشان می‌دهید سود آن را در آینده خواهید برد، یادتان باشد خواندن کتاب‌های درسی حداقلّ مطالعه‌ی شماست، باید با مشورت با مربیان و خانواده، کتاب‌های خوب در زمینه‌های اجتماعی، مذهبی و فرهنگی انتخاب و مطالعه کنید.

ایشان افزود: سرانه‌ی مطالعه در کشور ما پایین است، هر ایرانی به طور متوسط ۲۰ دقیقه در روز مطالعه دارد و این با فرهنگ چند هزار ساله و دیرینه‌ی ما تناسب ندارد. شما نسل آینده‌ساز کشور هستید و امیدوارم با سعی و تلاش مدیران آینده‌ی کشور باشید، در این راه هرچه بهتر و بیشتر مطالعه کنید و اگر مطالعه را از روی علاقه انجام دهید، دیگر هیچ چیزی را با کتاب‌خواندن عوض نخواهید کرد.

برخلاف تصوری که در خارج از کشور وجود دارد، امروزه در کسب جایگاه‌های علمی و تحصیل در خیلی از رشته‌های دانشگاهی، دخترخانم‌ها گوی سبقت را از آقاپسرها ربوده‌اند و این نشان از علاقه‌مندی خانم‌ها به مطالعه است که امیدوارم آقاپسرها هم در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند چراکه ما به نیروهای جوان و خلّاق در کشور نیاز داریم.

در ادامه معاون فنّی و عمرانی فرماندار به دانش‌آموزان اظهار کرد:
آقای گرمابی در همین مدارس درس خوانده‌اند و اگر امروز پروفسور شدند به خاطر مطالعات زیادی است که داشته‌اند، شما هم باید علاوه بر دروس‌تان مطالعات جانبی داشته باشید که مطالعه‌ی کتاب‌های درسی برای کسب مقاطع بالا کافی نیست تا انشاءالله از همین جمع چندین پروفسور داشته باشیم.

در ادامه، دانش‌آموزان با اجرای سرود و نمایش، هفته‌ی کتاب را پاس داشتند و از دانش‌آموزان فعّالِ مدرسه تقدیر به عمل آمد.

روستای باغشن روستای باغشن روستای باغشن

دیدگاه ها