نمایش نوار ابزار

حضور دکتر گرمابی در سازمان هلال‌احمر شهرستان نیشابور

حضور دکتر گرمابی در سازمان هلال‌احمر شهرستان نیشابور و عرض خداقوّت به نیروهای داوطلب هلال‌احمر و آرزوی توفیق برای ایشان

با اعزام نیروها به مسیر زائرین امام رضا(ع)، سازمان باید به حالت آماده‌باشِ دوچندان درآید.

دکتر گرمابی پس از این که در جریان گزارش کار سازمان قرار گرفت، بیان داشت:
گزارش مفصّلی که ارائه شد نشان از فعالیّت‌های قابل توجّه سازمان دارد. من هلال‌احمر را سازمانی مردمی می‌دانم، چرا که اتّکای اصلی آن به نیروهای داوطلب مردمی است. خوش‌حالم که در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، حجم فعالیّت این سازمان، بالا است.

امسال حدود ۴۰ درصد به زائرینِ پیاده‌‌یِ حرم حضرت رضا(ع) افزوده شده و با عشق و علاقه‌ای که من در شما می‌بینم، مطمئن‌ام خدمات‌رسانی خوبی به زائرین خواهید داشت و می‌توان از ظرفیّت این جمع عظیم که از نیشابور گذر می‌کنند نیز در زمینه‌ی معرّفی نیشابور به عنوان مقصد گردش‌گری،‌ بهره برد.

در مدّتِ اعزام نیروها نیز لازم است سایر کارکنان، در حالت آماده‌باشِ بیشتری باشند و حجمِ کارشان دو چندان خواهد شد.

دکتر گرمابی، درباره‌ی دو درخواست «اختصاص مکان برای انبار تجهیزات» و «ایجاد اردوگاه اضطراری» جهت اسکان مردمی که در حوادث دچار آسیب و خسارت می‌شوند، قول پیگیری داد.

رئیس سازمان نیز در این دیدار اقدام به ارائه‌ی گزارش کار به شرح زیر کرد:

ارتقای لجستیک محسوس، افزوده شدن ۶ دستگاه خودرو عملیّاتی، آموزش ۲ هزار خانواده در مناطق آسیب‌پذیر در درب منزل، ایجاد بانک تجهیزات و اقلام پزشکی، احداث اوّلین خانه‌ی هلال‌احمر در استان در بخش سرولایت، آموزش تخصّصی صد در صد‌ نیروها، آموزش نوجوانانی که به تازگی عضو شده‌اند در ۲۰ رشته‌ی فنّی و حرفه‌ای، اعزام ۱۱۰۰ نیرو به اردوهای آموزشی و فرهنگی، فعالیّت بیش از ۴۰ کانون دانش‌آموزی، دانش‌جویی و طلّاب، توزیع بیش از ۱۲ هزار ماسک برای مردم طوفان‌زده‌ی سیستان که با مشارکت #دکتر_گرمابی انجام گرفته است، اجرای طرح «هزار و یک مهربانی» در مناطق زلزله‌زده‌ی فریمان و تربت‌جام و انجام بازی و سرگرمی ۷۰۰ کودک و نوجوان در این مناطق، اجرای طرح «پیمان» به صورت پیشگیری از مصرف مواد مخدّر، اجرای ۹۵ عملیّات امدادی در ۶ ماهه‌ی دوّم سال گذشته و ۳۴ عملیّات در ۶ ماهه‌ی اوّل امسال.

شاه‌بیگی، از آمادگی ۸۰ نیرو و نجات‌گر جهت خدمات‌رسانی به زائرین پیاده‌ی حرم امام رضا(ع) و ایجاد قرارگاه امدادرسانی و درمانگاه موقّت ۱۰ تخت‌خوابی ورودیِ مشهد از سوی سازمان هلال‌احمر نیشابور، خبر داد.

گفتنی است در ادامه‌ی این دیدار، بازدید از بنایِ در حال ساختِ درمانگاه هلال‌احمر با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز انجام گرفت.

۲۱ آبان ۹۶

هلال احمر هلال احمر هلال احمر هلال احمر

دیدگاه ها