نمایش نوار ابزار

حضور دکتر گرمابی در میان مردم روستای باغشن و پاسخ به مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی آنان

دکتر گرمابی ضمن عرض تسلیّت به مناسبت وفات حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و نیز امام رضا(ع)، درگذشت تعدادی از هم‌وطنان‌مان در کرمانشاه را تسلیّت گفته و برای‌ ارواح‌شان آرزوی رحمت خداوندی کرد.

نماینده‌ی مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم این روستا بیان داشت: الحمدالله شرایط روستای باغشن به همّت و پشتکار اهالی آن، نسبت به بسیاری از شهرهای ما بهتر است؛ من خوش‌حالم که می‌بینم جوانان این‌جا به ورزش علاقه دارند و حدود ۲۰۰ ورزش‌کار در این روستا فعال‌اند و در مسابقات استانی هم حضور پیدا می‌کنند، پرداختن جوانان به ورزش علاوه بر حفظ سلامتی، آن‌ها را در برابر خیلی خطرات موجود در جامعه، بیمه می‌کند.

دکتر گرمابی در رابطه با مشکلات مطرح شده از سوی مردم روستا نیز اظهار کرد: «طرح هادی» این روستا برخلاف بسیاری از روستاها کامل است، درخواست خود در مورد آسفالت و نیز مرکز بهداشت شبانه‌روزی را به صورت مکتوب و مشخّص برای من ارسال کنید، تلاش می‌کنم قیر رایگان را دریافت کنیم تا با مشارکت اهالی، مشکل آسفالت حل شود و ایجاد مرکز بهداشت شبانه‌روزی هم باید در قالب مقررات بگنجد، از طرفی فاصله‌ی این روستا تا شهر قدمگاه زیاد نیست اما پیگیری خواهم کرد.

برای ارتقای روستا به شهر نیز، در طرح جدید تقسیمات کشوری، روستاهای بالای ۵ هزار نفر جمعیت، این امکان را دارند که جمعیت باغشن حدود ۳ هزار و ۱۵۰ نفر است ولی سایر شرایط و ساختار ارتقا را دارد، این نکته را هم مدّ نظر قرار دهید که ارتقای روستا به شهر، پرداخت عوارض و مالیات هم به همراه دارد از طرفی در طرح درجه‌بندی کشوری که به مناطق درجه‌ی اول تا ششم داده می‌شود، یک روستای درجه‌ی یک بودجه‌ی بیشتری نسبت به یک شهر درجه‌ی ۶ دارد.

در مورد اشتغال نیز می‌توانید از طرح دولتیِ تقویّت اشتغال روستایی و ۱۱ میلیارد تومان بودجه‌ای که دولت به آن اختصاص داده و در قالب وام و تسهیلات با بهره‌ی کم استفاده کنید و هر راهنمایی هم نیاز دارید به دفتر ارتباطات مردمیِ من در نیشابور مراجعه کنید.

وضعیت آب دشت نیشابور بحرانی اعلام شده و بارش‌ها بسیار کم است، در عین حال ۸۵ درصد آب مصرفی در بخش کشاورزی صرف می‌شود و بیشترین هدررفت آب نیز در همین بخش است، از این‌رو لازم است کشاورزان به آبیاری تحت فشار و کشاورزی مدرن روی بیاورند.

ایشان در ادامه افزود: متاسفانه در منطقه اتفاقات ناخوشایندی در حال وقوع است، بعد از این‌که شکست داعش رو به قطعیّت گذاشت، شیطنت‌های زیادی از طرف عربستان می‌شود که قطعا پشت سر آن‌ها اسرائیل و آمریکا هستند که در لبنان ایجاد مشکل می‌کنند، این‌ها به دنبال این هستند که پای ایران را به این فضا بکشند ولی خداوند نقشه‌ی آن‌ها را نقش برآب می‌کند و اتّحاد و هوشیاری ما حتما کمک خواهد کرد از دامی که شیاطین پهن کرده‌اند، رها شویم.

لازم به ذکر است در ادامه، بازدید از اسکان زائرین در محوطه‌ی امام‌زاده یحیی(ع) روستای باغشن و ایستگاه «ضامن آهو» از میزبانان زائرین پیاده‌ی امام رضا(ع) انجام شد.

۲۵ آبان ۹۶

روستای باغشن روستای باغشن روستای باغشن روستای باغشن روستای باغشن

دیدگاه ها