نمایش نوار ابزار

بررسی مشکلات و راه‌های افزایش توان‌بخشی به روستاها و دهیاری‌های نیشابور و فیروزه، در جلسه‌ای با حضور دکتر جندقیان

بررسی مشکلات و راه‌های افزایش توان‌بخشی به روستاها و دهیاری‌های نیشابور و فیروزه، در جلسه‌ای با حضور دکتر جندقیان، معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و بخش‌داران شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، به دعوت دکتر گرمابی

این جلسه که با درخواست و هماهنگی دکتر گرمابی در محل این سازمان در وزارت کشور صورت گرفت، ابتدا ایشان طی مقدّمه‌ای کوتاه، توضیحاتی پیرامون ضرورت رسیدگی به مشکلات موجود در این بخش‌ها و انتظارات مردم این مناطق از مسئولین را بیان کرده و سپس معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان نیشابور، گزارشی کامل از ۴ بخش مرکزی میان‌جلگه زبرخان و سرولایت شهرستان و اهم پروژه‌های در دست اقدام و نیازها و کمبودهای شهرستان نیشابور را مطرح نمود.

در ادامه، بخش‌دارهای شهرستان نیشابور و بخش‌داران طاغنکوه و مرکزیِ شهرستان فیروزه نیز موارد ضروری در این زمینه را متذکر شدند. مباحثی از قبیل تاسیسِ ایستگاه آتش‌نشانی، تکمیل سالن‌های ورزشی نيمه‌تمام شهرستان‌ها و کمک به اجرای طرح‌های هادی و تأمین قیر طرح شد، که با قول مساعد معاون دهیاری‌های کشور مواجه گردید. دکتر جندقیان با بیان این که باید به سمت ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها حرکت کرد، قول مساعد داد که از هر تعداد طرح و پروژه‌ی توانمندسازی روستایی در زمینه‌های مختلفی که ظرفیّت‌های بالقوّه‌ی جامعه‌ی روستایی ما را فعّال کرده و به تولید ثروت بیانجامد، حمایت جدّی به عمل خواهد آورد. کمک‌های بلاعوض برای تشکیل بازارچه‌های روستایی، و همچنین حمايت از طرح‌های گردشگری در روستاها نیز، از دیگر مواردی بود که با وعده‌ی انجام و حمایت توسط ایشان برای شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، همراه شد.

در پایان این جلسه و به منظور پیگیری دقیق‌ترِ مصوّبات، با دعوتِ دکتر گرمابی، مقرّر گردید که دکتر جندقیان در نخستین فرصت، عازم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه شود.

۲۹ آبان ۹۶

سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

دیدگاه ها