نمایش نوار ابزار

دیدار و سرکشی دکتر گرمابی از تمرینات باشگاه کاراته‌ی استاد (شیهان) حمید خندان

در این دیدار که با گفت‌وگویی صمیمانه آغاز شد، شیهان خندان به عنوان استاد نام‌دار کاراته در سبکِ شوتوکان و سرمربّی پیشینِ کاتای تیم ملّی کاراته جمهوری اسلامی ایران از اوضاع باشگاه و شاگردانِ خویش که بیشتر از جوانان تشکیل شده بود، گزارشی تقدیم نماینده‌ی مردم کرده و خواهان یاری‌رسانیِ نماینده در راستایِ شرایط بهتر باشگاهی شد.

در این دیدار، مشاورِ همراه نماینده و دارنده‌ی مدرک مربّیگریِ ملّی کاراته نیز که از سال‌های دور، به شکل میدانی، شاهد افت و خیز وضعیّت کاراته‌ی نیشابور بوده و سکّوهای قهرمانی کشور را تجربه کرده است، از لزوم ارج نهادن بیشتر به زحمات استادانی چون شیهان خندان، سخن گفت. زمانی که استادانی در سطح ملّی و بین‌المللی، عمر خود را با عشق به نیشابور در این شهرستان گذرانده و چند نسل شاگرد تربیت کرده‌اند، تکلیف بر عهده‌ی مسؤلان است که دغدغه‌های ایشان را تا حدّ ممکن، برآورده سازند.

در ادامه و پس از هنرنمایی شاگردان استاد و نمایش “کاتای چوب” و “کاتای ابداعیِ استاد” و همچنین اجرایِ کاتای «ام پی» که توسط نونهالِ قهرمان کشور به زیبایی اجرا شد و همچنین انجامِ چند مبارزه‌ی کوتاه، نماینده‌ی شهرستان با یکایک هنرجویانِ رزمی، احوال‌پرسی و خداحافظی کرده و بیان داشت: با همّت مسؤلان ورزش شهرستان، من نیز از هیچ تلاشی در راستایِ رفع مشکلات، فروگذار نخواهم کرد.

گفتنی‌ست، کاراته‌ی نیشابور با نام‌های استادانی بزرگ چون شیهان جمشید، شیهان خندان و شیهان غازی در کشور و حتّی فراتر از آن شناخته می‌شود و از مدرسه‌ی کاراته‌ی این استادان، قهرمانانی در سطح ملّی و آسیایی از #نیشابور برخاسته‌اند و کلاس این استادان، همواره مدرسه‌ی تربیت و تعالیِ جسم و روح بوده است.

۱۱ آذر ۹۶

باشگاه کاراته‌ی استاد شیهان باشگاه کاراته‌ی استاد شیهان باشگاه کاراته‌ی استاد شیهان

دیدگاه ها