نمایش نوار ابزار

حضور دکتر گرمابی در روستای ریگی؛ بخش میان‌جلگه

دکتر گرمابی در جمع مردم این روستا بیان داشت: روستای ریگی بزرگ است و نسبت به برخی روستاها امکانات خوبی دارد و ان‌شاءالله به زودی از نعمت گاز هم بهره‌مند می‌شوید.

در ادامه، ایشان افزود: در این روستا جوانان تحصیل‌کرده فراوان‌اند که مشکل اشتغال دارند. دولت تسهیلات مناسبی برای اشتغال روستایی در نظر گرفته که یک نمونه‌ی آن تخصیصِ تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی با بهره‌ی کم است که آیین‌نامه‌ی اجرایی آن به فرمانداری‌ها و بانک‌ها ارسال شده و جوانان می‌توانند علاوه بر اشتغال خودشان، کارآفرین هم باشند. برای آگاهی بیشتر و راهنمایی در این‌باره، می‌توانید به دفتر ارتباطات مردمی من مراجعه فرمایید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: یکی از نتایج مهاجرت از روستاها، گسترش حاشیه‌نشینی در شهر است که تبعات منفی دارد. کمبود آب نیز این وضعیّت را بحرانی‌تر ساخته است. اخیراً با کنتورهایی که بر چاه‌های عمیق تعبیه شده، میزان استفاده از چاه در طی سال مشخص می‌شود و تنها راه، استفاده‌ی بهینه و اتّخاذِ شیوه‌ی صرفه‌جویانه‌ی آب و استفاده از روش‌های نوین آبیاری است که دولت نیز پرداخت ۸۵ درصدی هزینه‌ی آن را بر عهده گرفته و شامل زمین‌ها تا وسعت ۳ هکتار نیز می‌شود. همچنین کشت گلخانه‌ای با بازدهِ بالا از جمله راهکارهاست.

دکتر گرمابی درباره‌ی کمک مادیِ مستقیم نماینده‌ی مردم در مجلس به روستا، تصریح کرد: قبلا تبصره‌ی ۱۸۰، درصدی از هزینه‌کرد بودجه‌ی کشور را در اختیار نمایندگان گذاشته بود، ولی مدت‌هاست این تخصیص، لغو شده و بودجه‌ی اختیاری در دست نماینده وجود ندارد، امّا با رایزنی با وزارت‌خانه‌ها و مسئولان کشوری، می‌توان مواردی را پیگیری کرد. البتّه برای تجهیز کتابخانه، به دلیل اهّمیّت این موضوع بنیادین، کمک شخصی خواهم کرد.

از جمله نیازها و‌کمبودهای مطرح شده از سوی مردم روستای ریگی عبارت‌اند از:
شبانه‌روزی شدن مرکز بهداشت، لزوم بیتوته‌ی پزشک در مرکز، لزومِ تکمیل سالن ورزشی که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و معطّل مانده است، نیاز به آتش‌نشانی و اورژانس با توجّه به فاصله‌ی زیاد تا مرکز، کمبود فضای آموزشی و وجود کلاس‌های درسی ۳۵ نفره‌ی دانش‌آموزان، نیاز به دبیرستان دخترانه، فرسودگی شبکه‌ی آب و فاضلاب و نیاز به کتابخانه

همراهان این بازدید، بخش‌دار، رئیس اداره‌ی آب و فاضلاب روستایی، معاون بنیاد مسکن شهرستان، معاون اداره‌ی راه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی میان‌جلگه، فرمانده‌ی انتظامی بلهرات، معاون اداره‌ی آموزش و پرورش میان‌جلگه، رئیس شرکت گاز شهر عشق‌آباد، دهیار و اعضای شورای روستا بودند.

۱۶ آذر ۹۶

روستای ریگی روستای ریگی روستای ریگی روستای ریگی

مطالب مشابه
دیدگاه ها