نمایش نوار ابزار

پژواک صدای مردم در مجلس با تذکر شفاهی دکتر گرمابی در صحن علنی

در نشست علنیِ روز چهارشنبه (۲۹ آذر) مجلس شورای اسلامی، دکتر گرمابی با استفاده از فرصت تذکر شفاهی، برخی از موضوعات و مطالبات مردم را به مسئولین متذکّر شد.

محورهای این تذکّرات به شرح زیر بوده و به زودی فایل تصویریِ مشروح آن نیز در اختیارِ عموم قرار خواهد گرفت:

تذکّر به رئیس بانک مرکزی برای لزومِ مداومت در ساماندهیِ موسسات مالی و اعتباری و صندوق‌ها و تاکید بر این‌که در استان خراسان رضوی، “موسسه‌ی مالی افضل طوس” با “بانک آینده” ادغام شده اما همچنان پاسخی درست به مشتریان داده نمی‌شود و سود سپرده‌ها نیز از سال ٩٢ کاهش یافته است. نکته‌ی دیگر این‌که همچنان وضعیّت “صندوق پیوند” در این استان نامشخّص مانده و برخی از حساب‌های “موسّسه‌ی فرشتگان “نیز تعیین تکلیف نشده است.

تذکّر به وزیر کشور در خصوص این‌که علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، هنوز در مباحث تقسیمات کشوری که خواست و انتظار همه‌ی مردم در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه می‌باشد، اقدامات لازم صورت نگرفته است. همچنين پرسش در این مورد که چرا برگزاری #کنسرت‌ها در شهر نیشابور امکان‌پذیر نیست در حالی که در شهرهای اطراف این امکان وجود دارد، در این تذکّر مطرح شد.

تذکّر به وزیر بهداشت درباره‌یِ لزومِ ادامه‌ی پوشش بیمه سلامت که موجب امید مردم در نجات از هزینه‌های کمرشکن درمان بوده و تاکید بر این نکته که با انجامِ اصلاحات و کاهشِ هزینه‌ها، ادامه‌ی این طرح، ضروری است.

تشکّر از رئیس‌جمهور به دلیلِ ارائه‌ی بودجه شفاف و مدنظر قرار دادنِ موضوعِ  اشتغال‌زایی در لایحه و طرحِ درخواست از ایشان برای ارائه‌ی سریع‌ترِ طرح و برنامه‌ای کامل در راستایِ اعمال کنترل منابع بودجه‌ای، جهتِ افزایشِ اشتغال بهینه و عدم تکرار تجربه‌های تلخ گذشته.

تذکّر درباره‌یِ جدی گرفتن موضوع آلودگی هوا و محاسبه‌ی دقیق ضرر و زیان‌های آن درسلامتِ مردم و اقتصاد کشور، تا روشن‌تر شود که هرگونه هزینه‌ای برای اسقاط وسایل نقلیه‌ی آلاینده توسط دولت، تا چه حد ضروری و به جاست.

۲۹ آذر ۹۶

دیدگاه ها