نمایش نوار ابزار

برگزاری نخستین سمپوزیوم تخصّصی سمن‌های سلامت شهرستان نیشابور با حضور دکتر گرمابی

رعایت قانون، شایسته‌سالاری و استفاده از تجربه، لازمه‌ی کار سازمان‌های مردم‌نهاد

دکتر گرمابی در این نشست ضمن بیان این‌که سَمن‌های مردمی (سازمان‌های مردم‌نهاد) می‌توانند بازوی توانمند مسئولان و نمایندگان باشند، اظهار داشت: فعّالیّت‌های سمن‌ها باید با شرط رعایت همه‌ی الزامات قانونی انجام شود. موضوع مهم دیگر شایسته‌سالاری است. هر سمنی که تشکیل می‌شود باید متشکّل از افرادی باشد که در آن حوزه‌ تخصّص داشته و طرح‌ها و مشاوره‌هایی که ارائه می‌کنند، سنجیده و کارشناسی شده باشد. باید توجّه داشت که در کنار تخصّص نمی‌توان نقش تجربه را نیز نادیده گرفت.

اگر نظارت و سخت‌گیری نباشد، ممکن است زمانی چشم باز کرده و تبعات آن را ببینیم که دیر شده باشد. به دلیل همین عدم نظارت دقیق، زمانی به راحتی به بسیاری از موسسات مالی و اعتباری مجوز داده شد که امروز غدّه‌ی سرطانیِ جامعه‌ی ما شده‌اند. همچنین اگر در نظارت، تبعیض وجود داشته باشد باید این موضوع نیز مرتفع شود.

دکتر گرمابی ضمن گوش فرادادن به دغدغه‌های مسئولانِ این تشکّل‌ها و بررسی امکان رفع آن‌ها، افزود: گله‌مندم از این‌که از میان ۴ عضو برگزیده‌ی این سمپوزیوم، ۳ عضو آن بهره‌مند از شرایط قانونی و مجوّزهای مربوطه و لازم نبوده و در نتیجه امکانِ رفع مشکلات‌شان نیز با موانع گوناگون مواجه خواهد بود. عدم اخد مجوّزهای لازم توسط این سمن‌ها، موضوعی مهم است که باید رفع شود.

۷ دی ۹۶

سمن‌های سلامت سمن‌های سلامت سمن‌های سلامت

دیدگاه ها