نمایش نوار ابزار

حضور دکتر گرمابی در روستای فیض‌آباد و گفت‌وگو با اهالی جهت رفع مشکلات آنان

از جمله مشکلات مطرح شده توسط مردم، نیاز به آسفالت‌سازیِ راه دسترسی به روستا با توجه به صعب‌العبور بودن آن در فصول سرد سال، عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت، مشکل معیشت و اقتصاد به دلیل خشکسالی‌های پی در پی، نیاز به ارائه‌ی تسهیلات برای کارگاه‌های تولیدی زودبازده، تسهیلات بلاعوض جهت لای‌روبیِ قنوات، اجرای طرح هادی روستا، افزایش اعتبارات دهیاری، توسعه‌ی پارک شادی کودکان بود. همچنین با وجود بهره‌مند بودن روستا از نعمت گاز، هنوز ۴ خانه‌ی روستایی با مشکل استفاده از گاز مواجه‌اند. نیاز به تسهیلِ دریافتی‌های روستاییان نیازمند از کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) و نیاز به وام مسکن روستایی، از دیگر موضوعات مطروحه در این دیدار بود.

دکتر گرمابی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت معصومه(س)، بیان کرد: علی‌رغم این‌که در روستای فیض‌آباد حضور پیدا نکردم امّا در جریان مشکلات‌ آن و پیگیر رفع‌شان بوده‌ام. فیض‌آباد روستایی بزرگ است و باید ورودی آن آسفالت شود. خوشبختانه در حاشیه‌ی حضور معاون وزیر راه در نیشابور که مدتی پیش صورت گرفت، مقرّر شد تا سال آینده آسفالت این روستا نیز انجام شود.

نماینده‌ی مردم افزود: عدم آنتن‌دهی، مشکل اکثر روستاهای ماست، امّا در آخرین پیگیری که صورت گرفته، مقرّر شد طبق جدول زمانیِ مخابرات و لیستی که در اختیار وزارت ارتباطات قرار داده‌ایم و به نسبت جمعیتِ روستاها، این مشکل رفع شود.

معیشت و اشتغال نیز مشکل اغلب مردم و به خصوص روستاییان عزیز است. مجلس در ابتدای امسال ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار با بهره‌ی کم، به منظورِ اشتغال روستایی اختصاص داد و به همین میزان هم بانک‌ها با بهره‌ی کم، سرمایه اختصاص داده‌اند. فرزندان تحصیل‌کرده‌ی شما می‌توانند با ارائه‌ی طرح‌های تولیدی و تشکیل تعاونی با مشارکت یکدیگر، از آن استفاده کنند.

لای‌روبی قنوات، اجرای طرح هادی و رفعِ مشکل گاز تعدادی از اهالی و پرداخت وام مسکن را نیز از طریق درگاه‌های مربوطه، پیگیری خواهم کرد.

۸ دی ۹۶

روستای فیض‌آباد روستای فیض‌آباد روستای فیض‌آباد روستای فیض‌آباد

دیدگاه ها