نمایش نوار ابزار

تجمیع اراضی کشاورزی در روستا، نشان از فرهنگ بالای مردم منطقه دارد

حضور دکتر گرمابی در روستای سلطان‌میدانِ بخش سرولایت

تجمیع اراضی کشاورزی در روستا، نشان از فرهنگ بالای مردم منطقه دارد.

دکتر گرمابی در جمع مردم این روستا ضمن تشکّر از اهالی به دلیل تجمیع اراضی که به گفته‌ی ایشان، نشان از فرهنگ بالای مردم روستا دارد، بیان داشت: من استفاده‌ی مکانیزه از آب را در مصارف کشاورزی بسیار توصیه می‌کنم.
روش‌های نوینِ کشاورزی باید در روستاها اجرا شود. ۸۵ درصد از مصارف آب در بخش کشاورزی است و باید فکری جدّی درباره‌ی استفاده از روش‌های نوینِ مصرف مانند “گسترش کشت گلخانه‌ای” شود که موجب افزایش بازده محصولات و کاهش مصرف آب می‌گردد.

ایشان از پیگیری افزوده شدن رشته‌ی تحصیلی سراجی با توجّه به اشتغال مردم این منطقه به آن حرفه، از وزیر مربوطه خبر داد.

پیگیری انجامِ آسفالت و زیرسازی و جدول‌کشیِ روستا، درخواست قیر برای ادامه‌ی روند بازسازی آسفالت روستا، آغاز به کار حمّام روستا و به‌سازی و راه‌اندازی آن، به‌سازی روشنایی معابر با هزینه‌ی ۱۵ میلیون تومان، پیگیری امور کشاورزی و تجمیع اراضی روستا، راه‌اندازی نخستین نیروگاه خورشیدی، اعمال طرح‌های اشتغال‌زایی، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی، پیگیری تاسیس مجمتع دام‌پروری، ایجاد دستگاه خودپرداز و رفع مشکلات نوسان برق از جمله درخواست‌های مطروحه توسط مردمِ روستا بود.

بخش‌دارِ سرولایت ضمن ابراز تشکّر ویژه از دکتر گرمابی به دلیل انجامِ بازدیدهای مکرّر از منطقه‌ی سرولایت، این میزان بازدید یک نماینده‌ی مجلس از یک بخش را در چند سال اخیر، بی‌سابقه توصیف کرد.

وی با اشاره به موقعیّت ویژه‌ی روستای سلطان‌میدان و بیان کمبودهای آن، افزود: با توجّه به بادخیز و سرد بودن روستا، با مشکل کمبود سوخت مواجه هستیم.

دکتر گرمابی متعهّد گردید مسائل طرح شده از سوی بخش‌دار و مردم روستا را بررسی و پیگیری کند.
۲۲ دی ۹۶

روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ روستای سلطان‌میدانِ

مطالب مشابه
دیدگاه ها