نمایش نوار ابزار

آن‌طور که از نشانه‌ها هم پیداست، جنگ قرن بیست و یکم جنگ آب و غذا خواهد بود.

باید کوشید محصولات با مصرف کمتر آب تولید شود.

حضور دکتر گرمابی در مراسم تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی شهرستان، شامل: دو مقام ملّی، ۱۳ مقام استانی و ۲۴ برگزیده‌ی شهرستان که با حضور معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، فرماندار، رئیس و فعالان حوزه‌ی کشاورزی شهرستان برگزار شد.

کشاورزانی که در مقدار ثابتی از زمین، چند برابر میانگین استان تولید محصولات داشته‌اند باید روش‌های تولیدی خود را به سایرین آموزش دهند.

دکتر گرمابی در جمع فعالان بخش کشاورزی اظهار داشت: من به سرداران خودکفایی تبریک عرض می‌کنم که توانستند یک سال زحمت خود را با دانش روز ترکیب کنند و امروز تلاش‌شان شایسته‌ی تقدیر است و این کمترین کاری است که می‌توان برای این‌ها انجام داد.

آن‌طور که از نشانه‌ها هم پیداست، جنگ قرن بیست و یکم جنگ آب و غذا خواهد بود، بحران آب بسیار جدی است و باید در نحوه‌ی مصرف آن تجدید نظر شود، به همین دلیل در بودجه‌ی سال ۹۷ نگاه جدی همراه با تسهیلات ویژه به بخش آب و کشاورزی شده است.

وقتی کشاورزان نمونه‌ی ما توانسته‌اند در یک هکتار ثابت از زمین، چندین برابر محصول میانگین استان، تولید داشته باشند، باید سایر کشاورزان ما هم از این تجربیات استفاده کنند و من پیشنهاد می‌کنم در قالب کلاس‌های آموزشی، اقدام به انتقال این علم و تجربه کنند تا علاوه بر پاسخگویی نیاز شهرستان، بتوانیم تولیدات را صادر کنیم.

باید کوشید محصولات با مصرف کمتر آب تولید شود و اگر واردات محصولاتِ با مصرفِ آب بالا(در صورت غیراستراتژیک بودن محصول) به صرفه‌تر از تولید آن است، اقدام به واردات این محصول کنیم.

گفتنی است در پایان، نمایندگان مردم در مجلس، برگزیدگان کشاورزی شهرستان را به صحن مجلس شورای اسلامی دعوت کردند.

۵  بهمن ۹۶

تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی تجلیل از قهرمانان بخش کشاورزی

دیدگاه ها